LET’S CELEBRAIN, czyli…


„Młodzi ludzie, którzy wychodzą z LET’S Celebrain są gotowi, aby następnego dnia zacząć realizować swoje marzenia.”

Przeczytaj rozmowę z organizatorką wydarzenia – Olgą Wieczorek-Trzeciak – wiceprezeską Stowarzyszenia Q Zmianom.

Inspiracja? Pasja? Wiedza? Czy to dobre słowa, żeby opisać to, co dzieje się na Let’s Celebrain?

Po krótce tak to można nazwać. LET’S Celebrain to wydarzenie, które oddaje honor mózgowi. Od najmłodszych lat żyjemy w poczuciu winy, że za mało się uczymy, za dużo zapominamy, leżymy na kanapie, nie chce nam się i to nasza wina. Wyniki badań nad funkcjonowaniem mózgu pokazują, że to nie nasza wina. Koniec z poczuciem winy za naukę! Systematyczność jest równie ważna w szkole, co dostosowanie materiału do potrzeb i możliwości ludzkiego umysłu.

Ale co my – młodzi ludzie możemy z tym zrobić? Przecież nie zmienimy systemu, w którym funkcjonujemy.

Wbrew pozorom bardzo wiele. Jeśli będziecie świadomi, co Wam służy, a co nie, możecie wybrać te formy nauki i aktywności, które są dla Was najlepsze. Jeżeli wzmocnicie swoją motywację, możecie sami zaplanować swoją naukę tak, aby była dla was najprzyjemniejsza i najlepsza.

Podczas LET’S Celebrain popularyzujemy takie formy nauki, które sprzyjają mózgowi, zwiększając jego efektywność. Sprawiają, że możemy się uczyć szybciej i na dłużej. Podpowiadamy, pokazujemy, opowiadamy o sobie. Wszystko po to, abyście lepiej potrafili sami pomóc sobie w nauce.

Kto może przyjść na LET’S Celebrain?

Na wydarzenie może przyjść praktycznie każdy, kto czuje się młody i chce zgłębiać wiedzę, rozwijać się, pomóc sobie w nauce. Zapraszamy także całe klasy wraz z opiekunami ze szkół średnich. Nasza konferencja to okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o sobie. Można z nimi porozmawiać, dotknąć ich, zadać pytanie. Młodzi ludzie, którzy wychodzą z LET’S Celebrain są gotowi, aby następnego dnia zacząć realizować swoje marzenia

 1. 1
  1
 2. 2
  2
 3. 3
  3
 4. 4
  4